Radikální balet Vyžvejklá bambule

Někde na odysee, zatím není jasné kde, bude ke zhlédnutí radikální balet v podání Vyžvejklé bambule. Zcela jistě nezapomenutlný zážitek. Přijedou s kouskem „Hitler byl džentlmen“.

Vyžvejklá Bambule je performační skupina s proměnlivým obsazením, která vznikla na začátku 90. let v Teplicích, líhni patafyziky a punku. Zpočátku fungovala jako pseudobaletní a striptýzová sekce teplické industriální kapely SpessArt. Postupem času se vyvinula v divadelní skupinu, jejíž jednotlivá vystoupení vycházela částečně z předem napsaného scénáře, zčásti z improvizace a dílem i z reprodukování prvků a scén, jež se pro ni postupně staly tradiční, kultovní: zejména explicitní nahoty.
Vyžvejklá Bambule vystupovala na jevištích kulturních sálů, hostinců a klubů, většinou u příležitosti koncertů, oslav narozenin apod. Motivy prznění, které si nezadají s popisy zvrácených sexuálních technik u markýze de Sade, patřily k nejvýznačnějším součástem inscenací, kromě toho sahali členové souboru k tematickým okruhům rabelaisovské lidové kultury, karikatury a grotesky jako anální motivy a procesy vyměšování.